Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IX Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IX Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

10 sierpnia 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Odniósł się w nim do protestanckiego zarzutu, że katolicy, czcząc świętych, umniejszają cześć należną Bogu — w rzeczywistości bowiem czcimy świętych, gdyż w ich życiu szczególnie działała Łaska Boża.

Święty Wawrzyniec, zgodnie z kalendarzem liturgicznym wspominany 10 sierpnia, był szczególnym czcicielem i naśladowcą naszego Pana Jezusa Chrystusa, do którego upodobnił się nawet przez swoją śmierć. Był męczennikiem, który zaraz po śmierci zaczął cieszyć się kultem na terenie Rzymu. Będąc diakonem, oddał całe swoje życie na służbę Kościołowi, jako zarządca jego majątku wspierając potrzebujących i ubogich. Ofiarowując absolutnie wszystko, przyjął także męczeństwo, dzięki któremu wiele kolejnych łask dodał do skarbca Kościoła.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.