Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IX Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IX Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

11 sierpnia 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że Bóg jest miłosierny – nie życzy nikomu potępienia – lecz również sprawiedliwy, gdyż karze odstępstwo od Wiary. Musimy zatem być czujni, aby nie odpaść od Wiary, jak ci Izraelici, którzy zgrzeszyli niewiernością podczas drogi przez Synaj, czy mieszkańcy Jerozolimy zabijający proroków i nierozpoznający Mesjasza.

Nasz Pan Jezus Chrystus jest Odkupicielem, lecz przywódcy narodu wybranego wzgardzili przesłaniem Miłości. Syn Boży zapłakał nad Jerozolimą, w której znajdowała się świątynia będąca najważniejszym ośrodkiem kultu Boga Ojca – miejscem profanowanym przez przekupniów. Wyrzucając ich ze świątyni, nasz Pan wskazał również wiernym, że świątynie nie mogą być użytkowane w sposób niewłaściwy, np. na świeckie koncerty i wystawy, tym bardziej nie można ich plugawić poprzez wprowadzanie do ich wnętrz kultów fałszywych bożków i doktryn.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.