Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XIII Niedzielę po Zielonych Świątkach (11 września AD 2011) – x. Rafał Trytek

Kazanie na XIII Niedzielę po Zielonych Świątkach

x. Rafał Trytek

11 września 2011 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zwrócił w nim uwagę na dwa święta maryjne, przypadające na najbliższy tydzień, a następnie podkreślił szczególną rolę Maryi, jako Współodkupicielki – doskonale wiernej Bogu, zjednoczonej z naszym Panem Jezusem Chrystusem, jak nikt inny cierpiącej jako Matka Zbawiciela.

Musimy wzywać imienia Maryi do obrony przeciwko siłom zła, jak również w każdej chwili życia. Musimy dokonać wyboru i świadomie stanąć po właściwej stronie odwiecznego konfliktu. Równocześnie musimy też naśladować Najświętszą Maryję Pannę w pokorze oraz zwalczać skłonności do pychy i samozadowolenia, gdyż nikt nie może sam o sobie powiedzieć, że został wybrany, że zostanie zbawiony, że nigdy nie zdradzi Boga.

Zapraszamy do zapoznania z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.