Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

12 lipca 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że katolicy nie mogą być naiwni – aby strzec się przed złem, muszą realistycznie oceniać postępowanie ludzi, którzy mają wpływ na ich życie. Tylko w ten sposób można rozpoznać wilki w owczych skórach niosące zło pod pozorami dobra. Gdyby brzydota grzechu była oczywista i jawna, ich działania nie byłyby skuteczne. Dlatego też wrogowie naszego Pana Jezusa Chrystusa próbują zwodzić wiernych, odrywając ich od Kościoła katolickiego. Bardzo często czynią to pod pozorem szczególnej gorliwości, posuwając się do przesadnej krytyki Kościoła.

Fałszywych reformatorów można rozpoznać po tym, że chcą zmieniać Kościół, lecz nie zamierzają siebie samych zmieniać na lepsze. Współczesne wilki w owczych skórach fałszują Magisterium, wprowadzając do nauczania Kościoła heretyckie poglądy na temat wolności religijnej, ekumenizmu i godności jednostki. Bóg jednak nie dał katolikom rozmytej i niejasnej doktryny, którą można dowolnie zmieniać – dlatego protestantyzm i modernizm zawsze będą złym owocem, który trzeba odrzucić.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.