Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

12 sierpnia 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując przypowieść naszego Pana Jezusa Chrystusa o Miłosiernym Samarytaninie, przypomniał, że Syn Boży próbował ratować żydów, prostując błędne mniemania odnośnie do Starego Testamentu i jego zawężone interpretacje. Nasz Pan nauczał, że każdy, kto czyni dobrze, zasługuje na szacunek, a pojęcia „bliźni” nie można ograniczać do własnej społeczności.

Epoka Starego Testamentu dobiegła końca, gdyż w Świątyni było coraz mniej ducha Bożego. Dziś lepiej rozumiemy, czego oczekuje Syn Boży: wierni powinni kierować się wskazaniami Nowego Testamentu, słuchać najdoskonalszego Nauczyciela – Kościoła Świętego, korzystać z Sakramentów i naśladować świętych. Każdy wierny powinien zachowywać się jak Dobry Samarytanin i robić to, co do niego należy, bez oglądania się na innych. Nie będziemy rozliczani z zaniedbań innych osób, lecz z tego, czy odpowiedzieliśmy na wezwanie Boga, aby ratować potrzebujących.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.