Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Świętej Rodziny AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Świętej Rodziny

x. Rafał Trytek

12 stycznia 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że święto Świętej Rodziny wprowadzone zostało przez papieża Leona XIII, którego intencją była obrona tradycyjnego, katolickiego małżeństwa przed destrukcją sterowaną przez wolnomularstwo. Pod koniec XIX wieku coraz powszechniejsze stało się przyzwolenie na rozwody i inne niemoralne praktyki. Dziś zafałszowanie natury ludzkiej jest już tak poważne, że obejmuje akceptację najohydniejszych zboczeń.

Najlepszą obroną przed dewiacjami wciąż pozostaje wzorowanie się na Świętej Rodzinie. Najświętszą Maryję Pannę powinniśmy uważać za naszą prawdziwą Matkę, która zatroszczy się o wszystkie nasze potrzeby. Musimy być Jej posłuszni w sposób szczególny, uciekając się do Niej w obliczu upadków i niepowodzeń. Uczmy się od Niej, jak wypełniać codzienne obowiązki. Od świętego Józefa musimy natomiast uczyć się pokory, wzrastania w świętości i zaufania Bogu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.