Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę w Oktawie Objawienia Pańskiego AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę w Oktawie Objawienia Pańskiego

x. Rafał Trytek

13 stycznia 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie skierowane do wiernych zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Skupił się w nim na postaci św. Jana Chrzciciela, który przygotowywał Drogę Pańską i świadczył o naszym Panu Jezusie Chrystusie. Chrzest janowy był przygotowaniem przed chrztem z Ducha Świętego – symbolem obmycia z grzechów. Wprowadzony przez naszego Pana sakrament chrztu w Duchu Świętym obmywa nie tylko ciało, lecz przede wszystkim oczyszcza duszę.

Przyjmując chrzest janowy, Chrystus chciał podkreślić znaczenie tego obrzędu. Św. Jan Chrzciciel zaświadczył też o Bóstwie Syna Bożego, przygotowywał żydów na przyjęcie prawdy o Trójcy Przenajświętszej. Chrzest janowy stał się także chwilą, w której obecność Trójcy Świętej została zamanifestowana – objawił się Duch Święty, a świat dowiedział się, że Jedyny Bóg jest w Trzech Osobach.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.