Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę w oktawie Objawienia Pańskiego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę w oktawie Objawienia Pańskiego

x. Rafał Trytek

13 stycznia 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Obchodząc święto Objawienia Pańskiego, czcimy tajemnice, które doprowadziły do tryumfu naszego Pana Jezusa Chrystusa nad światem. Wracamy myślami do święta Trzech Króli – dnia upamiętniającego tęsknotę pogan za prawdziwym Bogiem. Przybysze ze Wschodu złożyli przed naszym Panem najcenniejsze dary, które symbolizowały uznanie Jego królewskiej godności i kapłaństwa oraz tego, że On jest żertwą złożoną za zbawienie grzeszników. Jezus Chrystus jest Królem i najwyższym Kapłanem, który przez Ofiarę nabył wszystkie prawa do panowania nad ludźmi. Syn Boży pragnie nas uświęcić i przemienić w siebie, abyśmy z Nim wiecznie się radowali.

Z kapłańskiej godności Syna Bożego wynika szczególny status każdego prawowiernego duchownego. Każdy kapłan partycypuje w kapłaństwie Chrystusowym – jest bowiem w nie wszczepiony, gdy jego ręce czynią to, co czynił Chrystus, a jego usta powtarzają słowa Chrystusa.

Następnie rozważamy udział całej Trójcy Świętej w dziele zbawienia – tak jednoznacznie zamanifestowany w chwili Chrztu, którego święty Jan udzielił naszemu Panu w wodach Jordanu. Po Objawieniu Trójcy Świętej wiemy, że Chrzest włączający do Kościoła katolickiego – jedynego powołanego przez Syna Bożego – jest Chrztem udzielanym w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Inne wspólnoty religijne nie zostały założone przez Boga, dlatego każda ofiara składana poza Kościołem staje się świętokradztwem.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.