Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

14 czerwca 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że w tym roku minęła 250. rocznica zezwolenia przez papieża Klemensa XIII, aby w Polsce – jako pierwszej w całym chrześcijańskim świecie – obchodzono święto ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dopiero w XIX wieku papież Pius IX rozszerzył to święto na cały Kościół. Ponieważ Polska została tak szczególnie uprzywilejowana, katolicy w naszej Ojczyźnie powinni rozważać, czym jest kult Najświętszego Serca w obecnych czasach.

Nasz Pan Jezus Chrystus poszukuje wśród ludzi największych grzeszników, gdyż ten, kto upadł, wymaga wyjątkowych zabiegów Bożych. Dlatego też nasz Pan pożąda z całego Serca grzeszników, którzy nawrócą się i będą czynić pokutę. Nie ma to nic wspólnego z pobłażaniem złu, lecz wynika z Bożego zrozumienia, że ludzie są tak słabi, że potrzebują pomocy Zbawiciela, który weźmie ich na ramiona i poprowadzi ku życiu w Łasce.

Najświętsze Serce Pana Jezusa powinno panować nad nami. Współcześnie obserwujemy jednak straszliwą perwersję i zniszczenie Ducha Chrystusowego przez modernizm. Moderniści utwierdzają bowiem grzeszników w przekonaniu, że grzechy nie są niczym złym. Utrzymują ich w przeświadczeniu, iż godność ludzka jest tak wielka, że nie muszą się nawracać ze swoich grzechów, przywar i zboczeń.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.