Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na V Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na V Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

14 lipca 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że wśród różnic między Starym i Nowym Zakonem można wskazać również tę różnicę, iż katolicy prawdziwie kochający Najświętsze Serce Pana Jezusa nie uważają siebie za lepszych od innych ludzi, nie osądzają ich i nie potępiają. Jeżeli kochamy Serce, z którego za nasze zbawienie tłoczona jest Przenajdroższa Krew, nie będziemy pogardzać bliźnimi, nie będziemy mówić o nich źle, sięgając przy tym po oszczerstwo lub obmowę. Serce naszego Pana – złożone w Ofierze za grzeszników i nieznające spoczynku w pracy na rzecz zbawienia – wyznacza wszystkim katolikom wzór postępowania.

Intelektualne poznanie Boga nie jest celem samym w sobie – jest nim tylko miłość do Boga. Dla największej chwały Bożej nie powinniśmy zatem zbytnio zajmować się cudzymi grzechami, lecz najpierw zadbajmy o stan własnej duszy. Dopiero wtedy nasza sprawiedliwość – jej wyrazami są modlitwa i prywatne upominanie – stanie się większa niż sprawiedliwość faryzeuszy. W ten sposób wesprzemy również Kościół Święty i będziemy mogli szczerze prosić naszego Pana, aby posłał jak największą liczbę pracowników do swojej winnicy.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.