Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Podwyższenia Krzyża Świętego AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Podwyższenia Krzyża Świętego

x. Rafał Trytek

14 września 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że Krzyż Święty zajmuje centralne miejsce w historii całej ludzkości – z jego wysokości nasz Pan Jezus Chrystus zatryumfował nad światem, nad tyranią szatana i grzechem. Od tego czasu wieczne Królestwo Chrystusowe skupia wszystkich odkupionych, wszystkich ludzi, którzy prawdziwie znajdują się w Kościele katolickim. Łaska, o którą w swoim życiu musimy walczyć i dbać, pozostaje darem niezasłużonym – dlatego pełni pokory powinniśmy prosić o łaskę wytrwania w Kościele.

Obecnie jednak – w czasach powszechnej apostazji – niemal wszyscy, którzy uważają się za katolików, nie są nimi, gdyż wierności Chrystusowi i Jego Kościołowi dochowała jedynie garstka. Ta próba Kościoła zapewne trwać będzie jeszcze długo, dlatego zadaniem katolików jest kontemplacja Krzyża, na którym nasz Pan Jezus Chrystus cierpiał niemal osamotniony – u stóp Krzyża towarzyszyło mu tylko kilka osób.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.