Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2012 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

15 lipca 2012 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w Krakowie. Poświęcił je cnocie chrześcijańskiej roztropności: wierni muszą dobrze używać rozumu danego nam od Boga, aby rozpoznać prawdziwą Wiarę, odkryć Królestwo Chrystusa. Szatan nieustannie próbuje zwodzić katolików poprzez działania fałszywych proroków — przed tym ostrzegał już nasz Pan Jezus Chrystus.

Historia Kościoła jest równocześnie historią prób zafałszowania Jego nauczania. W rzeczywistości jedynie Kościół może interpretować źródła Objawienia. Musimy mieć pewność Wiary, która wynika z nieomylności i niezmienności Magisterium Kościoła, musimy też odrzucić wszystkich, którzy przeczą temu Magisterium, a nawet zwykłemu zdrowemu rozsądkowi.

Charakterystyczna dla prawdziwej Wiary jest miłość do Najświętszej Maryi Panny, która nienawidzi błędów i niszczy herezje. Módlmy się do Niepokalanego Serca Maryi o wstawiennictwo, abyśmy wytrwali w wierności Bogu i Kościołowi.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.