Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

15 maja 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Bóg jest w trzech Osobach – Bóg Ojciec w wieczności poznał siebie i tym poznaniem jest Syn Boży, a z Ich wzajemnej Miłości pochodzi Duch Święty. Miłość Boga jest zatem tak wielka, że jest Osobą. Dlatego też Bóg stał się Człowiekiem, aby objawić ludzkości tajemnicę Trójcy Przenajświętszej.

W historii zbawienia Duch Święty działa szczególnie od czasu Wniebowstąpienia i późniejszego Zesłania Ducha Świętego, kiedy samym sobą wypełnił apostołów i Najświętszą Maryję Pannę. Od tych wydarzeń wszyscy prawowici następcy świętego Piotra cieszą się asystencją Trzeciej Osoby Trójcy Świętej, która jest Pocieszycielem i duchem Kościoła, a poprzez sakramenty święte przebywa w duszach odkupionych – Jej Kościół zawdzięcza nieomylność. Dzięki Duchowi Świętemu Kościół zachowuje bowiem wierność nauczaniu naszego Pana Jezusa Chrystusa, a żaden papież lub pozostający w jedności z nim hierarcha kościelny nie może popaść w błąd doktrynalny.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.