Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IV Niedzielę Wielkiego Postu AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

15 marca 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni we wrocławskim Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Powołując się w nim na słowa św. Pawła Apostoła, przypomniał, że tylko wiara w naszego Pana Jezusa Chrystusa i Jego Objawienie (które przekazuje Kościół Święty) czyni ludzi wolnymi. Jedynie Chrystus wyzwala spod tyranii szatana.

Pan Jezus nie zostawił ludzi samych po Męce i Zmartwychwstaniu – na słowa kapłana zstępuje w trakcie Mszy Świętej i przebywa między wiernymi, aby mogli poczuć, jak wielkim szczęściem jest Jego obecność. Jednocześnie ludzie powinni być świadomi własnej bezsilności i Bożej Wszechmocy – tylko w Chrystusie można osiągnąć zbawienie, tylko w Jego królewskiej godności odnaleźć można źródło prawowitej władzy. Dlatego wszyscy ludzie i wszystkie państwa muszą uznać Jego panowanie i podporządkować się prawom Kościoła Świętego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.