Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu AD 2020 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

15 marca 2020 roku, podczas Mszy Świętej sprawowanej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, x. Rafał Trytek przypomniał ostrzeżenie naszego Pana Jezusa Chrystusa, że kto nie gromadzi wiernych wokół Niego, ten rozprasza. Taka właśnie jest praktyka współczesnych ekumenistów, którzy od kilku dekad organizują spotkania z protestantami, rezygnują z kolejnych elementów doktryny katolickiej, stworzyli sprotestantyzowany ryt mszalny – a skutkiem ich działań jest coraz większe rozproszenie. Wiara ludzi formalnie wciąż uznających się za katolików jest już bardzo rozmyta i przemieszana z błędami. Dorastają kolejne pokolenia, które nie znają nawet podstaw zawartych w dawnych katechizmach, a podatne są na odgórnie sterowane zgorszenie.

Dalekosiężnym celem jest nowy, światowy „Kościół”, w którym Syn Boży zostanie zastąpiony przez nowego „Mesjasza” – Antychrysta. Prośmy Najświętszą Maryję Pannę i wszystkich świętych o wstawiennictwo przed Bogiem, abyśmy nigdy w obliczu tych diabelskich knowań nie odstąpili od Wiary. Prośmy o nawrócenie rodzin, narodu i wszystkich, którzy żyją bez łaski uświęcającej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.