Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Wniebowzięcia NMP AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Wniebowzięcia NMP

x. Rafał Trytek

15 sierpnia 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że NMP przez całe doczesne, wypełnione tryumfami życie współpracowała z Łaską: słuchała Boga we wszystkim, zwyciężając szatana i grzech. Stała się Matką Bożą, gdyż w swoim doskonałym posłuszeństwie zrezygnowała z własnych planów. Jej niepokalaność obejmowała także wygląd zewnętrzny, wolny od chorób i innych ułomności. Był to znak wywyższenia ponad wszystkich.

Ciała innych sprawiedliwych ulegały pośmiertnemu rozkładowi, natomiast Najświętsza Maryja Panna została wniebowzięta wraz z ciałem, które było – jak od zawsze nauczał Kościół – świątynią Ducha Świętego. Dogmat, który ogłosił papież Pius XII w 1950 roku, to potwierdzenie wiary wyrażanej w liturgii. Dogmat służy bowiem uwypukleniu prawdy, która przez katolików wyznawana była od początku istnienia Kościoła.

15 sierpnia Kościół w Polsce cieszy się przywilejem dziękczynnego Te Deum w rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. W Polsce, w której jest tak wiele grzechów i praw sprzeciwiających się Prawu Bożemu, katolicy powinni dziękować Bogu za Jego Miłosierdzie i wyrabiać w sobie Bojaźń Bożą – niezbędną do zbawienia.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.