Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Uroczystość Wniebowzięcia NMP

x. Rafał Trytek

15 lipca 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej sprawowanej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny ukazuje katolikom Jej wielką godność jako Matki Bożej zachowanej od grzechu pierworodnego, chorób i śmierci, pierwszej z odkupionych, która po zaśnięciu została wyniesiona do Nieba. Matka Boża, której tron otaczają służący Jej aniołowie, jest ukoronowaną Królową Nieba i Ziemi, Współodkupicielką doskonale zjednoczoną z Najświętszym Sercem Pana Jezusa i nienawidzącą grzechu i herezji.

Bóg chce, abyśmy zwracali się do Niego za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny – przez Nią przyjdzie zwycięstwo Najświętszego Serca Jezusowego. Matka Boża wszystkim przeznaczonym do zmartwychwstania i zachowującym dla Niej autentyczną cześć wskazała drogę do Nieba, jeżeli zatem umrzemy w łasce uświęcającej, w dniu Sądu Ostatecznego będziemy mogli tryumfować wraz z Nią.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.