Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Wniebowzięcia NMP AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

x. Rafał Trytek

15 sierpnia 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że tego dnia czcimy tryumf Niepokalanej – zwycięstwo tym większe, że wynikające ze skromności i pokory Najświętszej Maryi Panny, która zawsze chciała służyć Bogu i ze względu na to stała się najdoskonalszym narzędziem realizacji planów Bożych. Prawda, w którą Kościół wierzył od swojego początku, została dogmatycznie potwierdzona przez papieża Piusa XII w 1950 roku.

Właśnie dlatego, że uwierzyła, iż stanie się to, co zapowiedział Archanioł Gabriel, Jej posłuszeństwo umożliwiło uderzenie w głowę wrogów. Pośredniczka Wszelkich Łask, która nie ma w sobie żadnego grzechu i króluje w Niebie, współpracowała z naszym Panem Jezusem Chrystusem, przyczyniając się do zniszczenia szatana.

Posłuszeństwo i bezgraniczne zaufanie Bogu oraz naśladowanie Matki Bożej i miłość do Niej są niezbędne, aby trafić do Nieba. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.