Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Siedmiu Boleści NMP AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Siedmiu Boleści NMP

x. Rafał Trytek

15 września 2019 roku Kościół Święty obchodzi święto Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętej sprawowanej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski x. Rafał Trytek przypomniał, że Matka Boża stała się Współodkupicielką, gdyż cierpiała w ścisłym zjednoczeniu z naszym Panem Jezusem Chrystusem – wraz z Nim prowadziła życie pokutne i wytrwała przy Krzyżu. Jest również Królową Męczenników, gdyż wszystkie boleści znosiła w sposób wzorcowy, bez słowa skargi, chociaż na żadną z nich nie zasłużyła.

Ból w dziejach ludzkości pojawił się wraz z grzechem. Dlatego może być zbawczy, jeśli zostanie ofiarowany jako pokuta i wynagrodzenie za grzechy. Musimy cierpieć, bo zbuntowaliśmy się przeciwko Bogu, nie możemy więc doświadczyć takiej miłości, która nie wiązałaby się z cierpieniem. Musimy towarzyszyć Synowi Bożemu i Najświętszej Maryi Pannie, aby zyskać Niebo. Musimy zrozumieć, jak wielka jest wartość bólu, który staje się ofiarą za winy własne i cudze.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.