Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Trójcy Świętej AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Trójcy Świętej

x. Rafał Trytek

16 czerwca 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że w epoce Starego Testamentu wiedza o Trójcy Przenajświętszej nie była dostępna ludzkości, lecz nasz Pan Jezus Chrystus przekazał wiernym prawdę o Bogu, który jest w trzech Osobach pozostających w doskonałej jedności, i objawił przy tym swoją misję – jako Bóg i człowiek złożył Ojcu ofiarę czystą i odkupił nasze grzechy.

Nasz Pan nauczał tajemnicy Trójcy Przenajświętszej, aby została zachowana wśród wiernych do końca świata. Również dlatego powołał Kościół Święty, który ma za zadanie zachowywać słowa Chrystusa i czcić Boga w sposób doskonały – przez liturgię i modlitwę. Dla nas, ochrzczonych w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, oznacza to, że powinniśmy odrzucić życie światowe, a wszystko, co od nas zależne – czyny, myśli i słowa – musi być jak najgodniejsze. Skalani nie możemy godnie składać ofiary. Aby czcić Boga, niezbędne są właściwe przygotowania, postawa i usposobienie. W Komunii Świętej, zapowiedzi Nieba, przyjmujemy bowiem całą Trójcę Przenajświętszą.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.