Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na IV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazania na IV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek ICR

Gdy człowiek umrze i na sądzie szczegółowym zobaczy ogrom swoich grzechów (nawet jeśli są odpuszczone – lecz nie całkiem odpokutowane), będzie chciał uciec sprzed oblicza Boga, świadom, że nie jest godny obcowania z Nim. Grzech i świętość Boga są nie do pogodzenia. To absolutnie niemożliwe, żeby Bóg, który jest święty, dopuścił do siebie grzesznika. Potrzebna jest pokuta w czyśćcu, gdyż dopiero po niej można wstąpić przed Majestat Stwórcy. Dlatego nie wierzmy herezjom podważającym świętość Boga – nauczał x. Rafał Trytek ICR, który 16 czerwca 2024 roku sprawował Msze Święte w Krakowie i Wrocławiu.

Duszpasterz Tradycji, komentując czytanie z Ewangelii, przypomniał, że na łowieniu ludzi polega misja Kościoła. Do wypłynięcia na głębię zobowiązani są wszyscy, począwszy od papieża, na katechetach zaś kończąc. Aby połów był obfity, musi zostać zlecony przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, a w tej misji na rzecz zbawienia nie można obawiać się niebezpieczeństw.

Zwracając się do wrocławian, x. Rafał Trytek ICR przywołał obok innych świętych patrona stolicy Śląska, św. Jana Chrzciciela, który znany jest ze sprzeciwu wobec publicznej niemoralności. Tej samej, która manifestowała się niedawno na ulicach niegdyś katolickiego Wrocławia. Prośmy zatem, aby św. Jan oczyścił miasto z niszczących je grzechów.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.