Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

17 czerwca 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że misja udzielona przez naszego Pana Jezusa Chrystusa Jego prawowitym następcom jest niezbędna do skutecznego głoszenia Ewangelii. Kościół został zbudowany na wierze apostołów, którzy poznali świętość prawdziwego Mesjasza, na wierze w życie po śmierci, w nagrodę za dobre uczynki i karę za złe. Ten Kościół do końca świata będzie przepowiadać Ewangelię.

Apostołowie porzucili wszystko, aby iść za Synem Bożym i na Jego rozkaz łowić dusze. W drodze do Boga trzeba zostawić za sobą wszystko, łącznie z troską, czy będziemy mieli co jeść następnego dnia. Jednak zwykli wierni nie muszą dokonywać aż tak trudnych wyborów, jak te, przed którymi stanęli apostołowie. Powinniśmy na co dzień wykonywać obowiązki stanu, równocześnie odrzucając to, co na drodze zbawienia jest niepotrzebne. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.