Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto św. Jacka AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto św. Jacka

x. Rafał Trytek

17 sierpnia 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Skupiając się na wymaganiach wobec robotnika pracującego na niwie Pańskiej, przypomniał, że nasz Pan Jezus Chrystus tym, którzy Mu zaufali, da wszystko, czego potrzebują. Ten, kto głosi Słowo Boże, ma wyrzec się wszystkiego, lecz równocześnie zachowa prawo do wynagrodzenia za własną pracę. Dzięki temu kapłan – w oderwaniu od spraw światowych – będzie mógł poświęcić się sprawowaniu Mszy Świętej i Sakramentów.

Również wierni świeccy powinni strzec się nadmiernej dbałości o trzos i suknię. Wprawdzie nasz Pan nie oczekuje od wszystkich wiernych ubóstwa – jest to przywilej doskonałych – lecz wymaga od wszystkich ubóstwa duchowego, wewnętrznej wolności od dóbr doczesnych. Świętym, który wezwanie zawarte w Ewangelii wypełnił w sposób szczególny, był święty Jacek Odrowąż, dominikanin, głosiciel Wiary Katolickiej wśród ludów słowiańskich, drugi patron archidiecezji krakowskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.