Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Męki Pańskiej AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Męki Pańskiej

x. Rafał Trytek

18 marca 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że w okresie Męki Pańskiej chcemy kontemplować czyn zbawczy naszego Pana Jezusa Chrystusa – Jego Drogę Krzyżową i chwalebną śmierć na Krzyżu. On jest obdarzonym królewską i kapłańską godnością pośrednikiem nowego i wiecznego Przymierza, wiecznym i najwyższym Kapłanem.

Nasz Pan nie uchylał się od dyskusji z żydami, lecz gdy znieważali Go kłamstwami, obnażał ich złe intencje. Słowa Syna Bożego istotnie różnią się od wypowiedzi modernistów na temat wyznawców judaizmu – wyznania, które narodziło się z odrzucenia Chrystusa. Tej religii nie można zatem mylić z religią Starego Testamentu, która była zapowiedzią nadejścia Jezusa Chrystusa jako sprawiedliwego i doskonałego Mesjasza. Jednak nie wystarczy oburzać się na żydów, musimy uważać, abyśmy sami nie znieważali naszego Pana indyferentyzmem religijnym i ekumenizmem, które relatywizują Jego jedyność i jedynozbawczość. Nie ma zbawienia poza Jezusem Chrystusem, a fałszywe religie nie dają zbawienia – przeciwnie: prowadzą do wiecznego potępienia.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.