Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

18 sierpnia 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w Oratorium Najświętszej Maryi Panny w Krakowie. Odwołując się do słów świętego Pawła Apostoła, przypomniał, że prawo zapisane w Starym Testamencie miało charakter ograniczony, czasowy, służący powstrzymywaniu zła. Jednak kierujący się nim żydzi, którzy odrzucili naszego Pana Jezusa Chrystusa, uznali, że nie potrzebują Mesjasza i są w stanie sami osiągnąć zbawienie. Wybraństwo uznali za swoją własność, a nie za dar i łaskę Boga. W Arce Zbawienia, czyli w Kościele katolickim, zastąpili ich wierni z innych narodów.

Jednak postawa żydów, którzy nie czuli wdzięczności za darmo otrzymane łaski, powraca w zachowaniach tych nominalnych katolików, którzy lekceważą znaczenie Mszy Świętej i sakramentów. W ciągu wieków Bóg wielokrotnie karał obojętność katolików, dopuszczając apostazje. Dziś jest podobnie, gdyż niemal wszyscy, którzy są katolikami z nazwy, nie mają prawdziwej Wiary i wierzą w to, co głoszą moderniści – mieszankę prawdy i kłamstw. Miliard pozornych katolików nie ma już Mszy Świętej, prawdziwej dyscypliny kościelnej, prawdziwych sakramentów.

Jednak katolicy wierni Tradycji również muszą strzec się, aby nie naśladować żydów przywiązanych do praw Starego Testamentu. Wiara nie jest dana raz na zawsze, musimy o nią dbać, modlić się o wytrwanie do samego końca. Wierni Tradycji są podobni uzdrowionym trędowatym – zostali bowiem uzdrowieni z najcięższej choroby, jaką jest herezja. Musimy zatem być wdzięczni Chrystusowi za ten dar, walcząc o swoją wiarę, modląc się o umocnienie w Świętej Wierze Katolickiej.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.