Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na XVIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazanie na XVIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

18 września 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że najstraszniejszym doświadczeniem w życiu każdego człowieka jest brak łaski uświęcającej. Ten brak jest znacznie gorszy od każdej choroby, gdyż choroba jest tylko przypomnieniem, że w następstwie grzechu pierworodnego nasze ciała są skazane na śmierć, a wszelkie doczesne wysiłki, łącznie z dbałością o zdrowie i dobrobyt, mają jedynie ograniczoną wartość. Władza uzdrowienia duchowego – odpuszczenia grzechów – dana jest każdemu ważnie wyświęconemu kapłanowi, który nie stał się heretykiem lub schizmatykiem. Tylko sakramenty, będące kanałami Łaski pochodzącej od naszego Pana Jezusa Chrystusa, zapewniają zbawienie: życie wieczne.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.