Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

x. Rafał Trytek ICR

Zesłanie Ducha Świętego było dopełnieniem Objawienia Bożego – przypomniał x. Rafał Trytek ICR podczas kazania wygłoszonego 19 maja 2024 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Kościół od czasu pontyfikatu pierwszego papieża, św. Piotra, cieszy się asystencją Ducha Świętego, która zapobiega popadnięciu w błąd i gwarantuje Kościołowi niezawodność i nieomylność. Dzięki tej obecności Trzeciej Osoby Trójcy Świętej papież nieomylnie rozstrzyga problemy teologiczne, a wierni mają pewność, że idąc za nauczaniem Kościoła, trafią do nieba. Kościół został założony przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby misja Zbawiciela była realizowana w kolejnych pokoleniach. Słowa Kościoła są słowami Syna Bożego, a łaski związane z sakramentami nasz Pan wysłużył na Krzyżu.

Dzięki tym łaskom Kościół jest święty i korzysta z władzy uświęcania wiernych. Poza prawdą nie ma świętości, o czym przekonujemy się współcześnie: rewolucja soborowa skazała katolików na brak świętości, a ochrzczeni bez wyrzutów sumienia biorą udział w grzesznych i wypaczających moralność przedsięwzięciach. Podczas manifestacyj skłonności wołających o pomstę do nieba plugawione są nawet ulice – niegdyś budowane obok kościołów i noszące imiona świętych. Stało się to możliwe, gdyż moderniści nie mają „twardych” przekonań, głoszą zaś, że nie ma żadnej ostatecznej prawdy, zatem każdy może wierzyć, w co chce, i wybierać dowolny zestaw poglądów.

Prawdziwy Kościół gromi zło i ostrzega przed nim – zaznaczył duszpasterz Tradycji, wskazując następnie na Sobór Trydencki jako sobór wszech czasów: kilkanaście lat zmagań z herezjami i odbudowy Kościoła. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.