Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na niedzielę w oktawie Uroczystości Bożego Ciała AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na niedzielę w oktawie Uroczystości Bożego Ciała

x. Rafał Trytek

2 czerwca 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej we wrocławskim Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Skomentował w nim przypadające na ten dzień czytanie z Ewangelii według Św. Łukasza. Mądrość Boża, wyrażona w przypowieści naszego Pana Jezusa Chrystusa, różni się od mądrości doczesnej, skupionej na codziennych obowiązkach, lecz zapominającej o wieczności.

Wszystkie sprawy doczesne przeminą, gdyż są drugorzędne względem porządku Bożego. Wszelkie prace i starania mają zatem sens tylko wtedy, gdy są zgodne z Wolą Boga i prowadzą do wiecznego zbawienia. Całe nasze życie — życie w Chrystusie — musi być podporządkowane Bogu. Kto odrzuca tę prawdę, skazuje się na odrzucenie i potępienie.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.