Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę w oktawie Wniebowstąpienia Pańskiego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę w oktawie Wniebowstąpienia Pańskiego

x. Rafał Trytek

2 czerwca 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nasz Pan Jezus Chrystus zapowiedział apostołom, że ich wybraństwo niesie konsekwencje, a najpoważniejszymi z nich będą prześladowania i męczeństwo doświadczane od tych, którzy nie znają Boga. W imię miłości do Prawdy apostołowie zostali wyrzuceni z synagog i przyjęli mękę dla Imienia Chrystusowego.

Również współcześnie katolicy, którzy znają i zachowują doktrynę Kościoła Świętego, są wyrzucani ze świątyń. Z bólem patrzymy na kościoły, które są profanowane przez zaplanowane w lożach masońskich wymysły modernistów. Nie możemy jednak poddawać się rozpaczy – całą boleść można ofiarować za nawrócenie błądzących. Kiedy żydzi prześladowali chrześcijan, myśleli, że służą Bogu, lecz ich niewiedza była tylko częściowo niezawiniona, zważywszy, że cieszyli się szczególnymi łaskami, a Stary Testament przygotował ich na przyjście Syna Bożego. Zwiodło ich zatem pożądanie doczesnej potęgi i dóbr materialnych – chrześcijanie wiedzą zaś, że nasze Królestwo nie jest z tego świata. Dziś Kościół prześladują ci, którzy odpadli od Wiary i zmagają się z wyrzutami sumienia.

Katolicy powinni rozważać, czy rzeczywiście znają Boga i są posłuszni nauczaniu Kościoła Świętego. Każdy z nas musi zastanowić się, czy nie rani Pana Jezusa niewiernością. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.