Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na II Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2024 — x. Rafał Trytek

Kazanie na II Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek ICR

Kiedy powołując się na ważne sprawy, wymawiamy się przed pójściem za Bogiem, oszukujemy sami siebie i ulegamy podszeptom szatana – przypomniał x. Rafał Trytek ICR, 2 czerwca 2024 roku zwracając się do wiernych podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. – Jeżeli nie uporządkujemy swojego życia, skutek będzie opłakany: wypadniemy z porządku zbawienia. Jeżeli źle wykorzystamy środki, które otrzymaliśmy, aby się uświęcić, płacić za ten błąd będziemy przez wieczność.

Mądrość Ewangelii jest niezbędna, aby skończyć z samooszukiwaniem się i nieuporządkowaniem: nadmiernym przywiązaniem do dóbr materialnych, doczesnego szczęścia, a nawet rodziny. Ta mądrość każe nam przyjmować wszystko, co otrzymaliśmy od Boga, skłania nas, abyśmy byli zadowoleni z tego, co mamy. Pozostańmy zatem realistami, a łatwiej nam będzie przyjmować nieuniknione ciosy. Naśladujmy męczenników, na których zbudowana została katolicka Polska, w gotowości do oddania życia, gdy nasz Stwórca się o nie upomni. Przygotujmy się, że życie jest krótkie i niczego nie zabierzemy do grobu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.