Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Matki Bożej Gromnicznej AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Matki Bożej Gromnicznej

x. Rafał Trytek

2 lutego 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Na ten dzień przypada święto Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny po czterdziestu dniach od narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wprawdzie Matka Boska nie musiała poddawać się temu obrzędowi, gdyż była wolna od konsekwencyj grzechu pierworodnego, lecz będą posłuszną Bogu, któremu nigdy się nie sprzeciwiła, postanowiła wypełnić prawo mojżeszowe w sposób najdoskonalszy, składając przy tym dar Bogu i ofiarowując naszego Pana Jezusa Chrystusa na służbę w świątyni.

Najświętsza Maryja Panna w swoim postępowaniu kierowała się czystą miłością do Boga. Dla nas, grzeszników, którzy w życiu doczesnym zmagają się z konsekwencjami nieposłuszeństwa Adama i Ewy, obowiązek posłuszeństwa prawowitej władzy jest również karą za grzechy – dzięki niemu możemy doskonalić się w pokorze i zwalczać pychę, która jest największą przeszkodą w zbawieniu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.