Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IV Niedzielę Adwentu AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IV Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek

21 grudnia 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W ostatnią niedzielę przed przyjściem naszego Pana Jezusa Chrystusa katolicy muszą być przygotowani, że Jego nadejście oznacza radykalną zmianę całej otaczającej nas rzeczywistości. Przemiana wszystkiego jest niezbędna, usprawiedliwienie musi przyjść z góry – pojmowana na sposób ludzki doskonałość to za mało, gdyż nie jesteśmy w stanie sami zgładzić własnych grzechów. Doczesne wysiłki i starania są drugorzędne, można być nawet dobroczyńcą ludzkości, lecz to nie wystarczy – wszelkie działania powinny być podejmowane ze względu na miłość do Boga, a nasz Pan musi wlać w dusze wiernych swoją Łaskę, bez której nie można osiągnąć zbawienia.

Dzięki Objawieniu Bożemu katolicy mają tę kompletną wiedzę o Bogu, jaka dostępna jest w ziemskim życiu. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, powinniśmy zatem pamiętać, że wyłącznie Bóg zasługuje na miłość. Wśród przedświątecznego zgiełku, który zagłusza prawdę o sensie obecności Syna Bożego na Ziemi, znajdźmy ciszę i samotność, aby przygotować się na przybycie Zbawiciela. Żeby podczas obchodów Bożego Narodzenia w naszym życiu nie zabrakło Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.