Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IX Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IX Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

21 lipca 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zwrócił w nim uwagę na umiłowanie przez naszego Pana Jezusa Chrystusa współczesnych Mu ludzi zamieszkujących Ziemię Świętą i Jego współczucie dla tych, o których wiedział, że Go odrzucą. Miłosierdzie nie znosi jednak Sprawiedliwości, dlatego każdy człowiek musi pracować nad swoim zbawieniem przez pokutę i adorację Boga, jak również przez ofiarowanie Bogu swoich doczesnych cierpień.

Bóg nie znosi przed swoim Świętym Obliczem nawet najmniejszego grzechu. Łaska nie zakrywa grzechu, lecz przemienia i oczyszcza duszę człowieka. Miłosierdzie Boże nie oznacza zatem zanegowania Sprawiedliwości, ale jest daną grzesznikowi szansą nawrócenia – dopóki żyjemy, możemy się nawrócić. Dlatego powinniśmy codziennie zwalczać swoje wady i złe skłonności, ze świadomością, że nawet najcięższe doczesne doznania są niczym w porównaniu z karami piekła lub czyśćca.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.