Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na II Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na II Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

22 czerwca 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Chrześcijanin nie może być nadmiernie przywiązany do spraw tego świata – powinien traktować je poważnie, ale nie może przedkładać ich ponad zaproszenie od Boga, ponad sprawę Zbawienia. Ci, którzy otrzymali imienne zaproszenia, a odrzucili je, przekonają się, że ostatecznie ich talenty, zasługi, praca i życie rodzinne nie będą miały żadnego znaczenia – jedyne, co się liczy, to odpowiedź niewielu na wezwanie Boga. Niewielu, gdyż dla większości ważniejsze stało się uznanie ze strony świata.

Musimy pamiętać, że każde doczesne szczęście przeminie, a ważne jest jedynie szczęście wieczne w Niebie, do którego zbliżamy się poprzez oczyszczające cierpienie. Dlatego też musimy starać się, aby gromadzić zasługi, pokutować i wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa Chrystusa najpotworniejsze grzechy, które dziś traktowane są jak światowe cnoty.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.