Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na IV Niedzielę Wielkiego Postu AD 2020 — x. Rafał Trytek

Kazanie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

22 marca 2020 roku x. Rafał Trytek podczas kazania wygłoszonego w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przypomniał, że rzeczywistym Izraelem jest Kościół katolicki, czyli wszyscy prawdziwie wierzący w Boga, którzy należą do Świątyni Pańskiej – Mistycznego Ciała Chrystusa.

Nie wszyscy ludzie są równi, gdyż nie wszyscy znajdą się w Niebie. Wprawdzie każdy człowiek może się nawrócić, lecz już w życiu doczesnym widoczny jest podział na dobrych i złych, na tych, których wiara i uczynki są właściwe, i na tych, którzy sprzeciwiają się Synowi Bożemu. Tylko idący za naszym Panem Jezusem Chrystusem będą posileni, tak jak posilenia dostąpili słuchający Go, gdy stał się cud rozmnożenia chleba i ryb.

Nasz Pan nie potrzebuje niezdecydowanych, lecz wiernych gotowych podążać królewską drogą krzyża. Dlatego nasza wiara jest wystawiana na próbę – każdy człowiek musi do niej stanąć. Łącząc osobiste cierpienie z Męką Chrystusa, musimy powiedzieć: niech się stanie.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.