Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela AD 2018 — x. Rafał Trytek

Kazanie na uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

x. Rafał Trytek

24 czerwca 2018 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Raz jeszcze przypomniał, że wśród innych proroków Starego Testamentu święty Jan Chrzciciel wyróżniał się tym, że już bezpośrednio przygotowywał Izraela na przyjęcie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Tej pracy towarzyszyły szczególne znaki: jego imię zostało wybrane przez anioła, a on sam został uświęcony przez Syna Bożego już w łonie świętej Elżbiety – przez zmazanie grzechu pierworodnego. Jego matce usługiwała Najświętsza Maryja Panna, sama brzemienna, zapowiadając tym, że jest potężna u Tronu Łaski i jako Matka Nieustającej Pomocy może wyprosić łaski niezbędne tym, którzy o nie proszą.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.