Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę Sześćdziesiątnicy AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę Sześćdziesiątnicy

x. Rafał Trytek

24 lutego 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie skierowane do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Odwołując się do przykładu świętego Pawła Apostoła, jego życia przepełnionego poświęceniem i zakończonego męczeństwem, przypomniał, że za łaskę nawrócenia trzeba wiele wycierpieć. Życie prawdziwie chrześcijańskie nie może być wolne od goryczy, gdyż podążający za naszym Panem Jezusem Chrystusem są znienawidzeni przez tych, którzy Go odrzucają.

Bóg nie oszczędza tych, którzy uświęcają się, niosąc Ewangelię narodom, poddaje próbom tych, których kocha. Wybrani spośród świętych dostępują łaski męczeństwa, gdyż ona najpełniej upodabnia ich do Chrystusa, żertwy przebłagalnej za grzechy. Jednak nie jest to jedyna droga do królowania z Bogiem w wiecznej szczęśliwości. Wierni powinni naśladować tych kapłanów, których serca są podobne do Serca Jezusowego – nasz Pan poświęcił wszystko dla grzeszników, więc również duchowni i skupieni wokół nich wierni muszą oddać Mu się całkowicie, aby ziarno Ewangelii w ich duszach nie zostało zniszczone.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.