Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Boże Narodzenie AD 2011 — x. Rafał Trytek

Kazania na Boże Narodzenie

x. Rafał Trytek

W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych zgromadzonych w Oratoriach w Krakowie i Wrocławiu. W pierwszym z kazań podkreślił, że czytania i Ewangelia na Boże Narodzenie są apologią naszego Pana Jezusa Chrystusa jako Boga i Stwórcy Wszechrzeczy, który istniał, zanim przyszedł na świat. Pokazują królewską i boską godność Chrystusa. Mówią również o Jego Wcieleniu, przyjściu poprzez Najświętszą Maryję Pannę.

Nasz Pan Jezus Chrystus jest Bogiem i człowiekiem. Spodobało Mu się przybrać ciało stworzenia, co możliwe jest do zrozumienia tylko przez wiarę. Dlatego Boże Narodzenie jest świętem wiary. W ubóstwie stajenki musimy adorować zbawczą moc Chrystusa.

Oktawa Bożego Narodzenia ma tę zaletę, że pozwala również zbliżać się do poznania tajemnicy różnych świętych, począwszy od św. Szczepana, poprzez świętych Młodzianków, św. Sylwestra i św. Tomasza z Canterbury. Dzięki Chrystusowi śmierć wiernego katolika jest wydarzeniem radosnym, mimo bólu, który jej towarzyszy. Dzień św. Szczepana powinien być dniem odnowy więzi z Bogiem, zerwania z grzechem i przywiązaniami ziemskimi. Cierpienia i przeciwności losu należy natomiast przyjmować z pokorą i w cichości serca.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.