Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Boże Narodzenie AD 2022 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Boże Narodzenie

x. Rafał Trytek ICR

Bóg nie potrzebuje bogactw, aby nas zbawić. Nasz Pan Jezus Chrystus przyszedł na świat witany w pierwszych chwilach przez pasterzy, obok nich nie było zaś żadnych ważnych osobistości – przypomniał x. Rafał Trytek ICR podczas kazania wygłoszonego 25 grudnia 2022 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Ówcześni przywódcy polityczni i religijni zajmowali się niemal wszystkim, tylko nie tym, do czego zostali powołani. Ich nieobecność była więc pierwszą zapowiedzią, że to Kościół stanie się nowym narodem wybranym, zastępując lud Starego Testamentu.

Bóg, który cierpiał dla naszego zbawienia, tak pokierował wydarzeniami towarzyszącym Jego Narodzinom, aby podkreślić wartość ubóstwa, posłuszeństwa, pokory i dobrowolnego cierpienia. Za Jego przykładem powinniśmy więc znosić niedogodności i niesprawiedliwość, akceptując wyroki Opatrzności. Syn Boży jest również naszym Królem, który wybrał tabernakulum na swoją siedzibę wśród wiernych – uznając ten fakt, ofiarujmy Mu naszą Ojczyznę.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.