Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na XIV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazania na XIV Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

25 sierpnia 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. W ten dzień Kościół katolicki wspomina króla Francji Ludwika Świętego — jego postać sprawiedliwego monarchy i odważnego krzyżowca stała się istotnym punktem odniesienia w rozważaniach o katolickim ładzie ustrojowym. Drugim władcą, o którym katolicy również powinni pamiętać, jako szczególnym czcicielu Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, był król Jan Kazimierz, autor ślubów lwowskich (złożonych 1 kwietnia 1656 r.). Za jego panowania Rzeczpospolita odparła najazd heretyków pozostających pod rozkazami uzurpatora.

W XXI wieku, stuleciu wielkiej apostazji, królowie, jakich można by uznać za czcicieli Matki Boskiej i obrońców prawa Bożego, nie mogą już sprawować należnej im władzy prawowitej. Wierni jednak powinni wbrew wszelkim przeciwnościom podejmować działania służące restauracji panowania Chrystusa Króla w państwach katolickich.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.