Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na III Niedzielę po Objawieniu Pańskim AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na III Niedzielę po Objawieniu Pańskim

x. Rafał Trytek

25 stycznia 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując czytanie z Ewangelii św. Mateusza, zwrócił uwagę na zamierzony porządek chronologiczny, w jakim nasz Pan Jezus Chrystus dokonał uzdrowień, a także na różne postawy proszących o uzdrowienie.

Chrystus w pierwszej kolejności przywrócił zdrowie Żydowi, podkreślając, że najpierw przyszedł do wybranych z narodu żydowskiego. Jednak Dobra Nowina przeznaczona jest dla wszystkich ludów na Ziemi, dlatego nasz Pan następnie przyjął zaproszenie rzymskiego setnika, poganina i uzdrowił jego sługę.

Centurion był świadom swojej niegodności, lecz wykazał wiarę i pokorę, której zabrakło wielu z narodu wybranego. Pokora bowiem przygotowuje na przyjście Chrystusa, a człowiek pyszny i pewny siebie zamyka przed Nim swoje serce.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.