Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na święto św. Szczepana AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazania na święto św. Szczepana

x. Rafał Trytek

26 grudnia 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni podczas Mszy Świętych w Oratoriach w Krakowie i Wrocławiu. Wspominamy św. Szczepana, uświadamiając sobie, jak wielkim wydarzeniem dla wszystkich ludzi było nadejście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Syn Boży stał się bowiem znakiem, któremu sprzeciwiać się będą, a pierwszy męczennik zaświadczył o Nim, ze względu na Niego czynił cuda, umocniony zaś wizją Nieba, przed śmiercią modlił się za swoich prześladowców. Ta miłość heroiczna, najpiękniejszy aspekt chrześcijaństwa, byłaby niemożliwa bez Łaski Ducha Świętego.

Żydzi, którzy byli odpowiedzialni za śmierć Chrystusa i św. Szczepana, sądzili, że wraz z Nimi unicestwią Kościół. Jednak chrześcijaństwo jest zwycięstwem – stało się Nowym Izraelem, Narodem Wybranym Nowego Testamentu, który nie jest już ograniczony barierami, również językowymi, kulturowymi, rasowymi czy etnicznymi. Naśladując naszego Pana Jezusa Chrystusa i św. Szczepana, katolicy muszą się modlić, aby Kościół przezwyciężył mroki otaczające wszelkie wspólnoty religijne wyznające fałszywe kulty. Nie możemy natomiast nienawidzić naszych prześladowców, lecz powinniśmy poświęcić wszystko dla Boga i zbawienia bliźnich.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Msza Święta w Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.