Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Chrystusa Króla AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Chrystusa Króla

x. Rafał Trytek

27 października 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej sprawowanej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał, że również w czasach sekularyzacji i heretyckiego ekumenizmu Jezus Chrystus jest Panem całego świata – ma do nas prawo jako Bóg i Człowiek, jako Stworzyciel i Odkupiciel, jest Królem, Wiecznym Kapłanem i Najwyższym Prawodawcą oraz Głową Kościoła, który winien obejmować cały rodzaj ludzki.

Wszystkie ludy powinny nawrócić się do Chrystusa – kto uwierzy, będzie zbawiony. Dlatego musimy być Jego żołnierzami, starając się o własne nawrócenie i niosąc Dobrą Nowinę światu. Te zadania są tym pilniejsze, gdyż w epoce Wielkiej Apostazji przestała istnieć hierarchia kościelna, a uzurpujący sobie jej funkcje moderniści zdetronizowali naszego Pana. Dziś wiemy, że w tym akcie detronizacji swoje źródła miały niemoralność i niewiara, apostazja, dewiacje i kult fałszywych bogów – demonów. Każdy człowiek stoi przed wyborem: Chrystus albo Belial.

Ponieważ heretycki ekumenizm prowadzi do apostazji i kultu demonów, katolicy powinni zachować bezwzględną wierność papieżom i odciąć się od tych, którzy uwiarygodniają modernistów. Zanim nadejdzie dzień tryumfu naszego Pana Jezusa Chrystusa i Niepokalanej nad jawnogrzesznikami, musimy również być przygotowani na prześladowania – diabeł chce bowiem nasycić się krwią męczenników i zostać uznanym za boga.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Posąg Chrystusa Króla – fragment rzeźby prezentowanej podczas wystawy „Wyrzeźbiony Wrocław” (kurator: Barbara Andruszkiewicz, MNWr, zdjęcie: Adrian Nikiel)

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.