Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na X Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazania na X Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

28 lipca 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni w trakcie Mszy Świętych sprawowanych w Krakowie i Wrocławiu. Skomentował w nich przypadający na tę niedzielę fragment z Ewangelii Świętego Łukasza, podkreślając, że wszystko otrzymaliśmy od naszego Pana Jezusa Chrystusa, powinniśmy zatem uniżać się, a nie wywyższać i chełpić tym, iż wypełniamy wolę Boga. Nie możemy uważać się za lepszych od innych grzeszników tylko dlatego, że być może nie popełniliśmy grzechów podobnych do ich przewin. Dobre uczynki powinniśmy natomiast wypełniać nie dla własnej, doczesnej chwały, lecz ze względu na miłość do Boga i bliźnich – a nagrody za nie powinniśmy spodziewać się dopiero w Niebie.

Każdy ma coś na sumieniu, każdy ma powód, aby przepraszać. Nawet jeśli nie popełniliśmy najcięższych grzechów, nie możemy uważać siebie za dobrych ludzi, nie zasłużyliśmy sami z siebie na zbawienie – w rzeczywistości każdy z nas jest jak przywołany w Ewangelii celnik.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.