Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na VII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na VII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego

x. Rafał Trytek

28 lipca 2019 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że ludzkość podzielona jest na dwa obozy: pod sztandarem naszego Pana Jezusa Chrystusa gromadzą się pragnący wykonywać Jego rozkazy, po drugiej stronie są niewolnicy szatana służący pożądliwości. Źródłem grzechów i wynikającego z nich podziału jest nieposłuszeństwo, dlatego też katolicy są winni Synowi Bożemu posłuszeństwo – będące również ofiarą z samego siebie – w każdej chwili życia.

Niestety, miłość do Boga ustała w ludzkich sercach. Bunt przeciwko Stwórcy, herezje, które zwykle są złączone z niszczeniem obyczajów i akceptacją zboczeń, nie wywołują powszechne sprzeciwu. Tolerancję dla zła tłumaczy się miłością chrześcijańską. Okazuje się zatem, że za mianem chrześcijan nie kryje się już chrześcijańska treść, lecz nauczanie stworzone przez masonerię – jego fundamentem jest antropocentryzm.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.