Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę w oktawie Wniebowstąpienia AD 2017 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę w oktawie Wniebowstąpienia

x. Rafał Trytek

28 maja 2017 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że apostołowie pozostawili wszystko, aby podążyć za naszym Panem Jezusem Chrystusem – ich nagrodą już w życiu doczesnym była możliwość przebywania z Synem Bożym. Po Wniebowstąpieniu czekali na zesłanie Ducha Świętego. Wraz z nimi przebywała Matka Boża i to w jej osobie apostołowie otrzymali najlepszy przykład świętego życia i doskonałej modlitwy oraz przygotowania się na obecność Ducha Świętego – to dzięki temu, że na Najświętszą Maryję Pannę zstąpił Duch Święty, Syn Boży mógł się narodzić, a unia hipostatyczna była możliwa.

Po Wniebowstąpieniu nasz Pan Jezus Chrystus zatryumfował w Niebie. Jako Zbawiciel zasiada po prawicy Ojca, a Jego Świętość emanuje na całą ludzkość i jest źródłem radości, która jako jedyna potrafi napełnić serca wiernych – szczęściem jest wieczne zjednoczenie z Bogiem.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.