Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na święto św. św. Piotra i Pawła oraz na Niedzielę Przenajdroższej Krwi Chrystusa AD 2012 — x. Rafał Trytek

Kazania na święto św. św. Piotra i Pawła oraz na Niedzielę Przenajdroższej Krwi Chrystusa

x. Rafał Trytek

29 czerwca i 1 lipca 2012 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych zgromadzonych na Mszach Świętych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W pierwszym z nich przypomniał, że święto świętych Piotra i Pawła jest jednym z najstarszych w Kościele katolickim, który został zbudowany na tych apostołach – św. Piotr z nadania naszego Pana Jezusa Chrystusa sprawował władzę kluczy, najwyższą władzę na Ziemi, jaką może posiąść człowiek. Jakakolwiek inna władza nie może się z nią równać, a wszystkie muszą być jej podporządkowane.

Św. Piotr zmarł śmiercią męczeńską, do końca naśladując naszego Pana. Współcześnie ratunkiem dla Kościoła jest modlitwa przepełniona bezgraniczną wiarą św. Piotra. Drugi z czczonych tego dnia świętych, św. Paweł, niósł wiarę w Chrystusa wszystkim ludziom i również poniósł śmierć męczeńską. Prośmy o wiarę równie mocną jak ta, którą mieli Apostołowie, abyśmy byli wierni Bogu do samego końca.

W drugim kazaniu wierni usłyszeli przypomnienie, że Przenajdroższa Krew Pana Jezusa jest wszystkim, czego potrzebujemy. Święto (ustanowione przez papieża Piusa IX) obchodzone 1 lipca kończy czerwiec – czas poświęcony szczególnej czci dla Miłosiernego Serca Jezusowego. Przenajdroższa Krew jest dla nas źródłem zbawienia, źródłem siły do zerwania z grzechem. Musimy błagać i żyć w bojaźni, współpracować z Łaską, abyśmy, żyjąc w grzechu, nie zostali odrzuceni przez Boga.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.