Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Uroczystość św. św. Piotra i Pawła AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazania na Uroczystość św. św. Piotra i Pawła

x. Rafał Trytek

29 czerwca 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszach Świętych w Krakowie i Wrocławiu. Uroczystość ku czci świętych Piotra i Pawła, apostołów, którzy stali się założycielami Kościoła w Rzymie, późniejszej stolicy Christianitas, stała się okazją do przypomnienia katolickiej interpretacji historii świata – wiecznego agonu między Kościołem Chrystusowym i Antykościołem, reprezentowanym przez antykatolickie sekty, modernistów i wolnomularstwo.

Szczególnie dramatycznie w historii Kościoła Świętego zapisało się ostatnich 500 lat – w wyniku rewolucji protestanckiej od prawdziwej wiary odpadła jedna trzecia Europy, państwa katolickie były natomiast infiltrowane przez masonerię. Seria rewolucyj ustrojowych – począwszy od XVII wieku – doprowadziła do upadku niemal wszystkie monarchie katolickie (począwszy od Trzech Królestw dynastii Stuartów, która została zastąpiona przez protestanckich uzurpatorów). W większości państw protestanckich, stopniowo poddających się laicyzacji i ateizacji, monarchia o wątpliwej lub ułomnej prawowitości została zachowana za cenę poddania się ideologii masońskiej.

Ostateczny cios Staremu Ładowi zadała zbrodnia w Sarajewie – przed stu laty, 28 czerwca 1914 roku, z ręki serbskiego zbrodniarza zginął władca Modeny i następca tronu Monarchii Austro-Węgierskiej, arcyxiążę Franciszek Ferdynand. Kilkadziesiąt lat po zagładzie niemal wszystkich prawowitych monarchij rewolucja objęła ostatni bastion – Stolicę Apostolską. I choć mogłoby się wydawać, że jesteśmy świadkami klęski i rozpadu Kościoła, założony przez naszego Pana Jezusa Chrystusa Kościół nigdy nie upadnie, gdyż aż do końca świata będą istnieć rozsiane po całym globie grupy wiernych, korzystających z posługi katolickich kapłanów sprawujących ważne sakramenty.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.