Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia AD 2013 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia

x. Rafał Trytek

29 grudnia 2013 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych zgromadzonych w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Komentując czytanie z Ewangelii, zwrócił uwagę, że nasz Pan Jezus Chrystus jest dla świata znakiem sprzeciwu, obok którego nikt nie może zostać obojętny. Dobrą Nowinę trzeba głosić wszystkim ludziom, choć dla wielu będzie ona niezrozumiała, przez wielu zostanie odrzucona. Nie ma Odkupienia poza Chrystusem – każdy człowiek musi zdecydować, czy jest za Synem Bożym, czy też przeciwko Niemu.

Żydowscy mędrcy i uczeni w Piśmie, gdy wypełnił się Stary Testament, mimo wszystkich znaków odrzucili naszego Pana Jezusa Chrystusa. Podobnie stało się w XX wieku: kapłani niegdyś katoliccy, którzy przed Soborem Watykańskim II składali Przysięgę Antymodernistyczną, znali Magisterium, dziś więc są krzywoprzysiężcami obarczonymi grzechem zdrady Kościoła katolickiego. Są odpowiedzialni i winni w stopniu większym niż wierni świeccy, których zwiedli. Nie tylko w czasach kryzysu, lecz od początku istnienia Kościoła katolicy musieli zatem liczyć się z odrzuceniem, niezrozumieniem i prześladowaniami.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.