Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia AD 2019 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Niedzielę w oktawie Bożego Narodzenia AD 2019

x. Rafał Trytek

Podczas Mszy Świętej sprawowanej 29 grudnia 2019 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski x. Rafał Trytek przypomniał, że nasz Pan Jezus Chrystus będzie powodem upadku wielu w Izraelu. Z jednej strony są wielcy święci pochodzący z narodu wybranego – Najświętsza Maryja Panna, św. Józef, apostołowie – lecz z drugiej jest większość, która Go odrzuciła. Syn Boży nigdy nie będzie akceptowany przez wszystkich ludzi. Po tym można rozpoznać prawdziwą Wiarę, że budzi sprzeciw.

W ciągu kilkudziesięciu lat modernizm spowodował, że wierzenia błędnie uważane za katolicyzm zyskały akceptację tego „świata”, który został opanowany przez diabła. Modernizm nie przeszkadza już „światu”, natomiast znienawidzeni są mówiący prawdę. Powodem odrzucenia Jezusa Chrystusa jest samo Ukrzyżowanie – znak, że naśladując Go, trzeba wybrać ascezę i rezygnację, a także przyjąć cierpienie.

Pogrążony w namiętnościach „świat” coraz bardziej nienawidzi naszego Pana, pojawiają się kolejni pseudomesjasze, lecz są również ludzie, którzy mimo swoich słabości pragną Go naśladować. Świadomi tego, prośmy, żeby Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski nieustannie za nami orędowała, abyśmy stali się godni, by znaleźć się po stronie Zwycięzcy.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.